Bağırsakları çalıştırıyor etkili şekilde zayıflatıyor

Yaşam

5290 kez okundu.

Açlık otu zayıflatır mı, faydaları nelerdir, bu bitki nasıl kullanılır, ne şekilde tüketilmelidir; kısaca merak edilenler bu makalemizde. Anavatanı Afrika olan açlık otu ülkemizde de “devegözü ve aşrık otu” adlarıyla da bilinir. Etkili bir müshil olma özelliği taşıyan bu bitkinin bizimle tanışması Osmanlı Dönemine kadar dayanmaktadır. Hatta 19. yy. hekimlerinden Mehmed Nuri bu bitkinin 20 gram kadarının kahve ile karıştırılıp içilmesinin midedeki sıkıntıları gidereceğini belirtmiş ve doğal müshil olma özelliğine vurgu yapmıştır. Bizim kültürümüzle tanışması oldukça eksi olan açlık otu müshil etkisi ve tok tutucu özelliği ile zayıflamada da oldukça önemli bir etkiye sahip. Kolay ve basit bir şekilde çayı yapılıp içilebilir.

Açlık Otu Nasıl Kullanılır, Açlık Otu Çayı Nasıl Yapılır Açlık Otu Çayı İçin Gerekli malzemeler 10 -12 adet açlık otu yaprağı 1 cezve klorsuz su Açlık Otu Çayının Yapılışı: Açlık otu yaprakları cezvenin içerisine koyarak 5 dakika kaynatılır. Süzüldükten sonra içilir. Bu bitkiden hazırladığınız çayı 12 saat aralıkla içmeniz önerilir. Açlık Otunun Zayıflamaya Etkisi Nedir Bu bitkinin zayıflamaya olan etkisi müshil yönüyledir. Ayrıca içilen çayı vücuda tokluk hissi verir.

Açlık Otunun Faydaları Verdiği tokluk hissi ve müshil etkisi ile zayıflamaya yardımcıdır. Etkili yağ yakma özelliği vardır. ayrıca yakılan yağların yeniden alımını engeller. Müshil etkisi olması dolayısı ile mideyi rahatlatır. Metabolizmayı çalıştırır. Bu yönüyle zayıflamanın yanı sıra kabızlığı da giderir. Bu bitkinin önemli özelliğinden birisi de tansiyonu dengelemesidir. Sırf bu yönüyle tansiyon rahatsızlığı olanlarca bile tüketilebilir. Bağırsakta oluşan parazitleri giderici özelliği vardır.

Böbreklerde oluşan kum ve taşın atılmasını kolaylaştırır. Açlık Otunu Nereden Temin Edilebilir Bu bitkiyi hemen hemen bütün aktarlarda bulmanız mümkündür. Açlık Otunun Zararı Var mıdır.Bilinen bir yan etkisi ve zararı olmamakla birlikte aşırı tüketiminden uzak durulmalıdır. Müshil etkisi olması nedeniyle ishale neden olabilir.Kilo vermede zorlananların, vücutta biriken yağlarından rahatsız olanların tüketmesi gereken bir bitkidir açlık otu. Zayıflamaya olan etkisinin yanı sıra vücutta yakılan yağların yeniden oluşumunu da önleyici özelliğe sahiptir.

Yorum Yaz