Çamaşır suyu lekeleri kıyafetlerinizden nasıl çıkar

Yaşam

5821 kez okundu.

Kullanılan temizlik ürünleri arasında çamaşır suyu bulunuyor. Lekeleme özelliği olan ürün için çamaşır suyu lekesi için neler yapılabilir diyebilirsiniz. Çamaşır suyu lekesinin nasıl çıkacağına yönelik aşağıda verilen bilgiye göre hareket edebilirsiniz. Kısa sürede lekelenmiş olan eşyanızı bu lekeden kurtarabilirsiniz. Çamaşır Suyuna Batırma En güzel yöntemlerden biri çamaşır suyuna batırmak olacak. Çamaşır suyu lekesi için neler yapılabilir sorusuna verilecek ilk yanıt, kolay bir yöntem olan çamaşır suyuna batırmaktır. Batırdıktan sonra eşyanın her yerinin aynı renk olduğunu göreceksiniz. Çamaşır suyunun eşyanızı kullanılmayacak bir hale getirmesinden bu şekilde kurtulabilirsiniz. Eşyanızın tamamını çamaşır suyuna batırıp, sorunsuz şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Kumaş Boyası Zarar görmüş olan eşyanızın yeniden kullanılması, o bölgenin kumaş boyası ile boyanarak olabilir. Eşyanın tamamını boyayarak, boyamanın olduğunun da fark edilmesinin önüne geçebilirsiniz. Ancak isterseniz, eşyanıza çamaşır suyu gelmiş olan bölgenin farklı şekilde boyanarak bir desen halinde boyanmasını da sağlayabilirsiniz. Çamaşır suyu lekesi hakkında verilmiş olan bu bilgilere üzerinden direkt olarak ne yapmanız gerektiğinin kararını verebilirsiniz.Kesme Çamaşır suyunun gelmiş olduğu alan kesilebilecek gibiyse, keserek eşyanızı o şekilde kullanabilirsiniz. Kesimin düzgün, biçimli olmasına dikkat ederek kesip çamaşır suyunun lekelemiş olduğu bölgeden kurtulabilirsiniz. Bu şekilde eşyanızın kullanılabileceğini düşünüyorsanız direkt olarak kesebilirsiniz.

Yama Klasik yöntemler arasında olan yama, eşyanızı kurtarmanızı sağlayacaktır. Direkt olarak o bölgeye yama yapabilirsiniz. Düzgün bir şeklide farklı bir parçanın eklenmesi ile kıyafetinizin yeniden kullanılması sağlanacaktır. Bunun için seçmiş olduğunuz kumaş önemlidir. Dilerseniz çamaşır suyu gelmiş olan alanı direkt olarak yamalayabilirsiniz.

Aksesuar Kullanma Eğer çamaşır suyunun geldiği alan çok da büyük bir alan değilse, direkt olarak o bölgeye bir broş ya da farklı bir aksesuar koyarak çamaşır suyu lekesinden kurtulabilirsiniz. Boncuklar ile de kapatılması söz konusu olacaktır. Bu noktada hangi aksesuarı kullanacağınız ve nasıl bir süsleme yapacağınız tamamen size kalmıştır. Çamaşır suyu lekesi için neler yapılabilir sorusuna verilen yanıtlar üzerinden direkt olarak kurtulmanın yolunu bulmanız mümkündür.

Yorum Yaz