İdrar Yolu Enfeksiyonunu Geçiren 7 Doğal Yöntem

Yaşam

10410 kez okundu.

Sizlerle paylaşacağımız bitkileri evde kaynatıp tükettiğiniz zaman idrar yolu enfeksiyonundan kolaylıkla kurtulabileceksiniz. Vücudunuza bol miktarda kimyasal almaktansa bu doğal yöntemleri tercih edin… Çoğunlukla dış etkenlere bağlı gerçekleşen ve mesane, böbrek gibi bölgelere etkisi olan bu enfeksiyondan kurtulmak artık daha kolay.

İdrar miktarının arttırılması iltihabın kolayca çözülmesini sağlar. Limon da bu bitkilerden biri. Limon suyu içerek idrar yolu enfeksiyonundan kurtulabilirsiniz.İdrar söktürücü özelliği bulunan maydanozu; çiğ olarak tüketebilirsiniz. Ve hatta üzerine limon sıkarak tüketmeniz oldukça faydalı olacaktır.Kurutulmuş turna yemişi çayı sayesinde idrar yolu enfeksiyonundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.Kurutulmuş böğürtlen çayı sayesinde idrar yolu enfeksiyonundan rahatça kurtulabilirsiniz.

Doğada asidik olduğu bilinen kızılcık suyu, düzenli tüketilirse bakterilerin yok olmasını sağlar. Bu yüzden gün içerisinde kızılcık suyu tüketmek yararınıza olacaktır.Erkeklerde meydana gelen bel soğuklu idrar yolu enfeksiyonuna neden olabilir. Böyle durumlarda altın mühür bitkisini çekinmeden kullanabilirsiniz.Sabahları 10 g kişniş tohumunu ezin ve şeker ile karıştırıp tüketin.

Yorum Yaz