Evde İşinize Kolaylaştıracak 7 Etkili Temizlik Yöntemi

Yaşam

8391 kez okundu.

1.Beyaz sirke kullanın Banyoda veya mutfakta özellikle kireç lekesinden kaynaklı izler kalmaktadır. Beyaz sirkenşn mucizevi etkisi ile bu lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bez üzerine bir miktar beyaz sirke dökün. Bardağınızı bez yardımıyla silin. Biraz bekledikten sonra bardağı suya tutun. Sirke de bulunan asit bardak üzerindeki lekeleri temizleyecektir.

2. Tebeşirle yağ lekesi çıkarma Beyaz tebeşirler zorlu lekelerin çıkmasında yardımcınız olabilir. Yağ lekesinin olduğu yere beyaz tebeşir sürün ve makinenizde normal yıkama yapın. Tebeşir yağı emerek atılmasını sağlayacaktır. Mısır nişastası da aynı etkiyi yapmaktadır. 3. Pencere camlarında mısır nişastası kullanabilirsiniz.Mısır nişastası ile pencerelerinizi de kolaylıkla temizleyebilirsiniz. 240 ml su içerisine 240 ml beyaz sirke katın. 1 çay kaşığı da mısır nişastası ilave edin. Karışım çözündükten sonra pencere temizliğinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.4.Parmak izi lekeleriniz için zeytinyağı Paslanmaz çelik malzemeleriniz üzerinde sürekli parmak izleriniz kalıyor ve bu durum sizi rahatsız mı ediyor? Cevabınız evet ise bu yöntem tam sizin için. Peçete üzerine birkaç damla zeytinyağı yada bebe yağı damlatın. Ardından tencerelerinizi silin. Parmak izlerinin yok olduğunu göreceksiniz.

5. Dondurucuya kullanın Çamaşır makinesinde yıkayamayacağınız büyüklükte bisiklet kaskınız yada benzeri kokan malzemelerinizi büyükçe bir poşete koyarak dondurucu içerisine koyun. Donducudan çıkardığınızda kokunun olmadığını göreceksiniz. Yada pantolonuzdan çıkmayan yapışmış sakız mı var? Pantolonuzu dondurucuya koyup bir süre bekleyip çıkardığınızda sakızın donarak kolaylıkla pantolondan çıktığını göreceksiniz. 6. Ayakkabılarınızda misel su kulllanınBeyaz ayakkabılarınız artık eski beyazlığında değil mi? Bir miktar misel su yardımıyla ayakkabılarınızı eski beyazlığına getirebilirsiniz. Bir miktar misel suyu bez üzerine dökün ve ayakkabılarınızı silin. Birçok kişi misel suyu makyaj artıklarını çıkarmak için kullanır. Misel suyu ayakkabı temizliği içinde kullanılabilirsiniz.

7. Tuvaletinizdeki kahverengi lekeler Ponza taşını genellikle ölü derilerin vücuttan atımı için kullanırız. Ponza taşı ile tuvaletinizdeki zorlu lekeri çıkarabileceğinizi biliyor muydunuz? Ponza taşını tamamen ıslattıktan sonra tuvaletinizi sürtün.Kirlerin kolaylıkla çıktığını göreceksiniz. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken nokta ponza taşının tamamen ıslak olması gerekir. Çünkü ıslak olmayan ponza taşı tuvaletinizi çizebilir. Daha etkili bir yol için 150 gram kabartma tozunu tuvaletinize dökün bir süre bekleyin. Ardından ponza taşı ile tuvaletinizi sürün. Lekeler kolaylıkla çıkacaktır.

Yorum Yaz